Ana SayfaCHP TarihiHaber ArşiviYönetimİletişim  
 

 

İlçe Başkanı

Turhan NEŞE

 

 

1 Ekim 1952 yılında İnegöl’de doğdu. Evli ve iki çocuk babasıdır. Eğitimini İnegöl Lisesinde tamamladıktan sonra çalışma yaşamına Etibank İnegöl şubesinde bankacı olarak başladı. Daha sonra İnegöl Organize Sanayi Bölgesinde tekstil imalatı üzerine bir şirket kurarak, ticari faaliyetlerini sürdürdü.

İş yaşamının yanı sıra sosyal yaşamda bazı sivil toplum kuruluşlarında görev alan Turhan Neşe ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği) ve BALGÖÇ (Balkan Göçmenleri Derneği) üyesidir. Ayrıca Ankara’da Yaşayan İnegöllüler Derneği’nin (İNEDAD-ANKARA) kurucu başkanıdır.

Siyasi yaşamına 1972 yılında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) gençlik kollarında başladı. Daha sonraki yıllarda parti yönetiminde görev aldı. Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) döneminde İnegöl İlçe Sekreterliği görevini üstlendi. Seçim Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

22 Nisan 2012 tarihinde gerçekleştirilen seçimle CHP İnegöl İlçe Başkanlığı görevini üstlenen Turhan Neşe hala bu görevini sürdürmektedir.

   

Ayşe YILMAZ

Buse BALAKUŞ

   

   

 

1961 yılında Bilecik’te doğdu. 1979 yılında ticaret lisesinden mezun oldu. Evli ve her zaman gurur duyduğu, bilinçli, aydın 2 kız annesidir. Türk Telekom da uzun yıllar emek verdikten sonra 2005 yılında emekli oldu. Lise yıllarından itibaren siyasi bütün olayları takip etmek, ülkesinde olan siyasi olayları araştırmak her zaman önceliği olmuştur. Atatürk hayranı bir aile de büyümekten ve her zaman CHP’li olmak gurur duymuştur

 

1987 yılında İnegöl’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimimi İnegöl’de bitirdi. Üniversite eğitiminde Konya Selçuk Üniversitesi İnşaat bölümünden mezun oldu ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde halen öğrenimine devam ediyor. Lise yıllarında Halk Evi gençlik faaliyetlerine katıldı. Üniversite yıllarında CHP gençlik faaliyetlerine katılmaya başladı. 2008 yılında İnegöl’de CHP’ye üye oldu ve gençlik kolları yönetiminde sekreterlik görevi dahil olmak üzere çeşitli görevler aldı.  22 Nisan 2012 tarihinde yapılan ilçe seçiminde yönetime seçilerek halen yönetim kurulunda bilişim sekreteri olarak çalışmakta. 2012 yılında evlendi.

   

Kadir ŞAHİN

Engin BAŞAR

   

   

 

 

 

1956 yılında Artvin’in Şavşat İlçesi Şalcı Köyünde doğdu. ilk öğrenimini kendi köyümde tamamladıktan sonra 1973-1974 yılında muş sağlık okulundan mezun oldu. Çeşitli illerde çalıştıktan sonra 1987 yılında İnegöl Devlet Hastanesine atandı. Yaygın eğitimle Bilecik sağlık meslek lisesini bitirdi. Sendikal hareketin başladığı tarihten emekli olana kadar sağlık emekçiler sendikasının İnegöl temsilcisi olarak görev yaptı. Emekli olunca İnegöl Artvin kültür derneği başkanlığı yaptı. Genel Başkan Altan Öymen döneminde ilçe yönetiminde bulundu. 22 Nisan 2012 tarihinde yapılan ilçe seçiminde yönetime seçilerek halen yönetim kurulu üyesi olarak çalışmakta. Evli, iki kız çocuğu annesi ve iki kız çocuğu torunu var.

   

Gülfer TEK

Gülsenem OKÇAL

   

   

 

1981’de İnegöl’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İnegöl’de bitirdi. Eskişehir Anadolu Üniversitesi kamu yönetimi bölümü mezunu oldu. 2011 genel seçimlerinin yoğunluğunda seçim çalışmaları boyunca parti sekreterliği yaptı. Daha sonra kadın kolları sekreteri olarak görev yaptı. Halen CHP İnegöl İlçe yönetiminde görev yapıyor.

 

1976’da Bursa’da doğdu. İlköğretimi İnegöl’ün Şipali Köyünde, orta ve lise öğrenimini İnegöl’de tamamladı. 1998 yılında partide sekreter olarak işe başladı. Aynı zamanda partinin gençlik kolu sekreterliğini de yaptı. 22 Nisan 2012 tarihinde yapılan ilçe seçiminde yönetime seçilerek halen yönetim kurulu üyesi olarak çalışmakta. 1999 yılında evlendi ve bir kız çocuğu annesi. 2004-2011 arasında bir tekstil firmasında çalıştı.

   

Mehmet ZAMBAK

Mustafa TANRIKULU

   

   

 

1967 yılında İnegöl’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İnegöl’de tamamladı. Anadolu Üniversitesi işletme bölümünü 2.sınıfta bırakarak 1987 yılında askerlik görevini yerine getirdi. Askerlik hizmetinden sonra ticarete atıldı ve sırasıyla tekstil, otomotiv ve halen konfeksiyon dalında ticaret yapmakta. 2005 yılında CHP üye oldu. 4 dönemdir ilçe yöneticiliği yapmaktadır. Sırasıyla 1 dönem Eğitim sekreterliği, 2 dönem ilçe sekreterliği yaptı. 33. Olağan Kurultay delegeliğinde bulundu. Halen İlçe Başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. 

 

1964’de Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Trabzon’da tamamladı. 1980 yılında İnegöl’e yerleşti. 1983 yılında SHP’ye üye oldu ve SHP gençlik kollarında aktif görev aldı. SHP ve CHP birleştikten sonra bir dönem CHP yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. 22 Nisan 2012 tarihinde yapılan ilçe seçiminde yönetim kurulu üyesi olarak seçildi. Mobilya sektöründe üretici bir firmanın ortağı, Evli ve üç çocuk babasıdır.

   

Muharrem ÇATÇAT

Sabri ÜRPERMEZ

   

   

 

 

 

 

   

Salih PAKOĞLU

Ufuk SAVUR

   

   

 

1958 yılı İnegöl doğumlu, eğitimini İnegöl’de aldı. 1976 Yılında CHP İnegöl Gençlik Kollarına üye oldu. 1990 yılından beri İnegöl Kahveciler ve Büfeciler Odası Başkanlığını yürütmekte olup ayrıca 2005-2010 yılları arasında Türkiye Kahveciler Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu yönetim kurulu üyeliği, 2003-2008 yılı arası CHP İnegöl Yönetim Kurulu Üyeliği, halen CHP yönetim kurulu üyesi olup İnegöl’de esnaflık yapmakta, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

27 Mart 1986’da İnegöl’de doğdu. Eğitimini İnegöl Ticaret Meslek Lisesinde tamamladı. CHP Gençlik Kolları çalışmaya başladı ve 22 Nisan 2012 de gerçekleştirilen seçimle yönetim kurulu üyesi seçildi ve görevini hala sürdürmekte, İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği ile İnegöl Manavları Derneği üyesidir ve halen Uludağ Üniversitesi'nde öğretimine devam etmektedir..

   

Yücel TAMTÜRK

Zemci ŞAHİN

   

   

 

1962 Samsun’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini yurdun farklı illerinde okuyarak İnegöl’de tamamladı. 1986 A.Ü. Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 24 yıldır serbest avukatlık yapmaktadır. 3. dönem ilçe yönetim kurulu üyeliğini yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

1972 yılında Yozgat’ın Aydıncık İlçesi Kuyu Köyünde doğdu. 1992 yılından beri partide gençlik kolları ve ilçe yönetimi düzeyinde çeşitli görevlerde aktif olarak görev aldı. 2 yıl Gençlik Kolları başkanlığı yaptı ve belediye meclis üyesi adayı oldu. İnegöl’de kendisine ait olan mobilya şirketi var, çalışmaktan hiçbir zaman şikâyetçi olmuyor, ülkesine ve çocuklarına iyi bir gelecek hazırlamaya çalışıyor. Evli ve 2 çocuk babası.

   

Ziyyettin ERDOĞAN

Engin ELKILIÇ

   

   

 

 

 

 

 

 


Ana Sayfa Chp Tüzüğü İlçe Başkanı
Chp Tarihi Chp Parti Programı İlçe Yönetimi
Haber Arşivi Seçim Bildirgeleri Kadın Kolları
Yönetim Parti İçi Eğitim Gençlik Kolları
İletişim  

© 2013

Chp İnegöl İlçe Başkanlığı